Przestrzeń ogrodowa czy tarasowa kojarzy nam się przede wszystkim z wypoczynkiem w okresie wiosny i lata. Czy jednak wiesz, że również jesienią warto postawić na relaks na świeżym powietrzu? Niższe temperatury nie powinny być problemem, kiedy w zasięgu ręki mamy ogrzewacz ogrodowy. Jak działają urządzenia tego typu? Czy są bezpiecznie? Czy sprawdzą się w naszych przestrzeniach wypoczynkowych?

Czym jest ogrzewacz ogrodowy?

Urządzenia takie jak ogrzewacz ogrodowy widywaliśmy do niedawna wyłącznie w restauracjach czy kawiarniach z ogródkami letnimi. Wieczorami promienniki gazowe nie tylko zapewniały dodatkowe oświetlenie, ale przede wszystkim emitowały ciepło, przez co klienci restauracji mogli korzystać z ogródków letnich pomimo niższej temperatury. Dzisiaj ogrzewacz ogrodowy dostępny jest również dla klientów indywidualnych – dzięki niemu całkowicie zmienimy postrzeganie odpoczynku blisko natury, a dodatkowo możemy zwiększyć nasz komfort. 

Jak działa ogrzewacz ogrodowy? Ogrzewacze gazowe działają na gaz propan-butan, butla ukryta jest w obudowie urządzenia, przez co nie wpływa ona na estetykę produktu. Ogrzewacze są niezwykle proste w obsłudze, przez co ich codzienne użytkowanie nie sprawia problemów. Ogrzewacz ogrodowy poddawany jest surowym testom i kontrolom, co gwarantuje jego bezawaryjną i bezpieczną pracę przez wiele lat. Dzięki ogrzewaczom ogrodowym możemy realnie przedłużyć lato i dłużej cieszyć się wspaniałą aurą na zewnątrz!

Ochrona ogrzewaczy ogrodowych

Ogrzewacz ogrodowy, jak każdy inny element wyposażenia ogrodu, powinien być odpowiednio chroniony w okresie późnej jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowców ogrodowych, tworzonych z tkanin poliestrowych. Pokrowce pozwalają na ochronę przed osiadaniem kurzu, wnikaniem zabrudzeń. Ich struktura sprawia, że możliwa jest swobodna wymiana powietrza, co niweluje ryzyko kondensacji wilgoci. 

Comments are closed.

Meble ogrodowe wypoczynkowe – technorattan mile widziany w modnym ogrodzie Ekskluzywne grille gazowe Kosze rattanowe – stylowy dodatek na taras