Czy gotowanie może stać się pasją na całe życie? Okazuje się, że tak – istotne jest jedynie wybieranie wysokiej jakości składników do gotowania, profesjonalnych garnków i patelni oraz dobrych książek kucharskich. Szukając nowego kompletu garnków warto zwrócić uwagę na propozycje topowych producentów – co mogą nam oni dzisiaj zaproponować? 

Garnki, które zachwycają

Nie ma wątpliwości, że to garnki stalowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych – nowoczesne garnki ze stali nierdzewnej 18/10 zaskoczą nas nie tylko trwałością, ale i swoimi parametrami technicznymi. Szukając odpowiedniego kompletu pamiętajmy, że producenci proponują nam zestawy składające się zarówno z kilku, jak i kilkunastu elementów. Takie rozróżnienie pozwoli nam wybrać zestaw dopasowany do potrzeb – pamiętajmy, że w takich kompletach pokrywki liczone są jako osobne elementy!

Czym odznaczają się garnki ze stali nierdzewnej? Stal nierdzewna 18/10 to materiał o wysokiej odporności na odkształcenia, wysoką temperaturę czy korozję. Takie garnki będą nam towarzyszyć w kuchniach przez długie lata! Garnki posiadają w swoich dnach wbudowany dysk – jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przez co potrawy przygotowywane są znacznie szybciej, a my oszczędzamy energię. Warto zwrócić uwagę na wszelkie dodatki – garnki uzupełniono również o cedzaki, lejki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, które sprawią, że codzienne gotowanie będzie jeszcze prostsze. 

Profilowane, antypoślizgowe uchwyty

Producenci zwracają baczną uwagę na bezpieczeństwo podczas użytkowania garnków i patelni. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa proponują oni garnki wyposażone w profilowane rączki i uchwyty wykonane z materiału antypoślizgowego. 

Comments are closed.