Czy mała kuchnia może stać się funkcjonalnym pomieszczeniem? Oczywiście, że tak. Jeżeli wszystko zostanie w odpowiedni sposób zaaranżowane – pomieszczenie kuchenne będzie służyć nam przez długi czas, a my będziemy przebywać w nim z wielką przyjemnością.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim w jasnych kolorach wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ optycznie powiększa całą przestrzeń. W takich wypadkach zabudowę kuchenną warto umieścić pod jedną ścianą, dzięki czemu uda się uzyskać swobodę komunikacyjną. W takim pomieszczeniu warto pozwolić sobie na inteligentne rozwiązania, które pomogą w małej kuchni urządzić kącik śniadaniowy. W jaki sposób? Do tego będzie potrzebny tylko blat, który w dowolnej chwili będzie można podnosić na górę oraz opuszczać w dół, jeżeli tylko będzie nam niepotrzebny. Dopasujemy do blatu dwa porządnie wykonane krzesła i będziemy mieli niezwykle klimatyczne miejsce na to, aby zjeść śniadanie.

Miejsce na wszystkie sprzęty

Czy to możliwe, aby w małej kuchni znaleźć miejsce na wszystkie sprzęty? Oczywiście, że tak. Nie tylko znajdzie się tam miejsce dla lodówki, ale również dla zmywarki, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Do tego można dorzucić jeszcze płytę indukcyjną oraz piekarnik, który można zabudować meblami, jeżeli tylko ktoś będzie miał takie możliwości. Zawsze można zdecydować się także na standardową kuchenkę połączoną z piekarnikiem. Jeżeli wszystko zostanie zaplanowane w odpowiedni sposób, to znajdzie się również miejsce dla dobrej mikrofalówki i czajnika elektrycznego. 

Comments are closed.