Jak w prosty sposób zmienić zwykłe dania w wyjątkowe potrawy? Jednym ze sposobów jest czerpanie inspiracji z kuchni włoskiej. Kojarzy się nam ona ze smacznymi składnikami, makaronami, ale również licznymi ziołami czy wykorzystaniem serów. Kuchnia włoska ma wiele do zaoferowania – warto przyjrzeć się jej z bliska!

Pizze i makarony

Nie ma wątpliwości, że włoska kuchnia kojarzy się w Polsce z pizzą oraz makaronami na wiele sposobów. Od wielu lat w Polsce zjeść możemy prawdziwie włoską pizzę, na cienkim i chrupiącym spodzie. Pizze takie powinny być podawane ze świeżymi, sezonowymi warzywami i dodatkami. Sekretem dobrej, włoskiej pizzy jest odpowiednio przygotowane ciasto, jak również wypiekanie pizzy w piecu opalanym drewnem w wysokich temperaturach. Włoskie makarony przygotujemy samodzielnie w domu – przepisy znajdziemy w książkach kucharskich, ale też na licznych blogach kulinarnych czy też w prasie. Decydując się na wykonanie dań z makaronem, warto zwrócić uwagę na rekomendowany czas gotowania makaronu. W zależności od naszych upodobań makaron może być bowiem twardszy lub bardziej miękki. W daniach z makaronem warto wykorzystać świeży szpinak, pomidory, starte sery, brokuły. Możliwości jest naprawdę wiele!

Niebanalne włoskie dania

Włoska kuchnia to nie tylko makarony i pizza – to także doskonale przyrządzone mięsa z dodatkami. Świetnym przykładem jest łopatka wieprzowa w ziołach z szynką parmeńską. Szynka parmeńska należy do szynek długo dojrzewających – ma wyjątkowy smak, niepowtarzalny aromat i charakterystyczną strukturę. W czasie gotowania stanie się ona bardziej miękka i soczysta, zioła nadadzą jej dodatkowego aromatu. Dodatkiem do dań tego typu powinny być świeże sałatki, najlepiej z sezonowych składników. Będą one doskonale prezentować się na stole i zapewnią odpowiednią ilość witamin i mikroelementów.

 

 

Comments are closed.

awiepiszczy.com.pl https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ zobacz