Wybór nowych okien do domu czy mieszkania ma niebagatelne znaczenie dla naszego komfortu, jak również dla estetyki budynku. Dzisiaj topowi producenci zaproponują szeroki wybór nowoczesnych okien, tworzonych ze zróżnicowanych materiałów oraz dopasowanych do konkretnych potrzeb. Na jakie okna warto zwrócić szczególną uwagę?

Okna, które wspierają komfort!

Szukając stolarki okiennej, powinniśmy mieć na uwadze, że podstawowym zadaniem okien jest przede wszystkim wpuszczanie naturalnego światła do wnętrz, jak i zapewnienie komfortu termicznego – mówią specjaliści marki okna.waw.pl. Wybierając okna, warto dopasować je przede wszystkim do własnych potrzeb – a wybór jest olbrzymi. Od klasycznych okien PCV, poprzez okna drewniane, aż po okna przesuwne i panoramiczne, które pozwolą na ciekawsze aranżacje. Bez względu jednak na model okien, musimy być świadomi, jak ważne jest prawidłowe zamontowanie okien w murach domu. Od tego procesu zależy szczelność oraz zachowanie komfortu termicznego. Nieszczelne zamontowane okna powodować będą wychładzanie przestrzeni, ale też wilgoć, która z czasem może być przyczyną pojawiania się pleśni.

Okna panoramiczne – postaw na przestrzeń!

Nie ma wątpliwości, że to właśnie okna panoramiczne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Stosowane są one w domach wolnostojących, jak i domach szeregowych. Okna panoramiczne wykorzystywane są na południowych ścianach domu, gdzie najczęściej znajdują się salony oraz wyjścia do ogrodu czy na taras. Okno panoramiczne pozwoli na zniwelowanie bariery pomiędzy tym co wewnątrz i na zewnątrz – da to efekt otwartej ściany i możliwości czerpania przyjemności z bliskości zieleni i natury. Okna panoramiczne pozwolą też na naturalne i ekologiczne nagrzanie pomieszczenia światłem słonecznym.

Comments are closed.