Blizny, szczególnie gdy umiejscowione są na twarzy, nie wyglądają zbyt estetycznie. Wiele osób ma z ich powodu kompleksy. Na szczęście istnieją skuteczne i mało inwazyjne metody usuwania blizn, np. zabieg laserem pikosekundowym. Wyjaśniamy, jak działa technologia pikosekundowa.

Czym się charakteryzuje laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to potężne rozwiązanie, które wykracza poza możliwości innych zabiegów na blizny. Jest to bezpieczny, naukowo udowodniony sposób leczenia blizn poprzez wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry. Zaletą laserów pikosekundowych jest zastosowanie najkrótszych możliwych impulsów, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny i bezpieczny (krótki kontakt lasera ze skórą zmniejsza ryzyko poparzeń). Podczas zabiegu energia lasera pikosekundowego stymuluje komórki skóry, aby wykorzystać naturalne zdolności organizmu do regeneracji i poprawić wygląd skóry. Urządzenie to sprawdza się nie tylko w usuwaniu blizn, ale też w kompleksowym odmładzaniu skóry.

Jak technologia pikosekundowa radzi sobie w usuwaniu blizn?

Blizny to zmiany w strukturze skóry, wynikające najczęściej z wcześniejszych uszkodzeń głębokich warstw skóry. Poradzić sobie z nimi mogą tylko mocne lasery, takie jak Pico Plus Lutronic dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Jest to laser na blizny, który w mało inwazyjny sposób potrafi wygładzić tkankę bliznowatą. Sprawdza się w przypadku blizn potrądzikowych, pourazowych, poparzeniowych i pooperacyjnych.

Usuwanie blizn laserem pikosekundowym wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista przesuwa głowicę lasera po obszarze, na którym występują blizny. W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Zabieg trwa od kilku (w przypadku małych blizn) do około 25 minut. Czas ten jest ściśle uzależniony od głębokości blizn, oczekiwanego efektu oraz wielkości obszaru poddawanego leczeniu. Skóra po zastosowaniu lasera pikosekundowego jest mocno zaczerwieniona. Możliwe jest też występowanie na niej podkrwień lub lekkich wybroczyn, które z czasem zamienią się w niewielkie strupki. Wszelkie podrażnienia ustępują same w ciągu kilku dni.

Podczas usuwania blizn laserem pikosekundowym dochodzi do bezpośredniego kontaktu wiązki lasera z tkanką bliznowatą. Powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do regeneracji, czyli do wytwarzania nowych komórek. Ponadto laser wchodzi też w kontakt z naczyniami krwionośnymi w skórze i przyczynia się do poprawienia kolorytu cery, likwidując przebarwienia potrądzikowe. Istotną rolą lasera jest stymulacja produkcji kolagenu, co wpływa na redukcję blizn, ale też na ogólną poprawę kondycji skóry.

Pikosekundowy laser na blizny – efekty

Dzięki temu, że laser uruchamia naturalne procesy odbudowy skóry, efekty usuwania blizn są trwałe. Skóra zostaje pobudzona do samoregeneracji. W miejscu zastosowania lasera zwiększa się produkcja kolagenu, czyli białka, które odpowiada za prawidłową, zdrową strukturę skóry. Blizna po laseroterapii staje się mniej widoczna, a w wielu przypadkach znika całkowicie.

Już po jednym zabiegu zauważysz korzystne zmiany w wyglądzie swojej skóry. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, należy zastosować serię zabiegów laserowych. Ich liczba i częstotliwość zależą od głębokości blizny oraz od indywidualnych predyspozycji organizmu. Optymalne rezultaty pojawiają się nawet po kilku miesiącach, kiedy organizm przeprowadzi wszystkie zainicjowane podczas laseroterapii procesy regeneracyjne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania blizn, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/