Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bardzo szeroki zakres oferty, który można dopasować do potrzeb każdego klienta. Także, jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Tego typu oferty można zakupić jako konsument lub na firmę.

Firmowe ubezpieczenie samochodu

Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w tym temacie mogą być pewne tego, że ich firmowa polisa ubezpieczeniowa na samochód nieco będzie różnić się od tych ofert tradycyjnych. Chociażby tym, że sam nabywca straci status konsumenta. Niby nic, ale niekiedy różnica może być widoczna w cenie – na korzyść konsumenta. Przy czym nie ma co szykować się z zamiarem ukrycia wykorzystywania pojazdu w celach zarobkowych – na firmę. Takie kłamstwa wychodzą wcześniej czy później na wierzch, przez co może nastąpić rekalkulacja składki na zdecydowanie wyższą. Warto więc od razu, podczas wykupywania polisy zadbać o to, aby przyznać się do tego, jak pojazd mechaniczny będzie wykorzystywany.

O czym nie można zapomnieć?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu należy również kupić na cięższe auta. Tzn. na te, których waga przekracza 3,5 tony. Jednak na nie ochrona nie jest dostępna online. Trzeba będzie udać się osobiście do towarzystwa ubezpieczeniowego. Powodem jest specyfika danego samochodu. Ochrona ubezpieczeniowa musi zostać dopasowana indywidualnie. Pomimo tego, nikomu nie powinno sprawiać problemu ubezpieczenie takich pojazdów. Aby móc zdecydowanie pewniej poczuć się na polskich drogach. Zresztą, nie tylko polskich, ale także zdecydowanie dalej, gdzie dużych pojazdów nie brakuje.

Comments are closed.