Craftpoint to sklep kaletniczy, w którym można znaleźć różnorodne narzędzia i akcesoria do szycie skóry. Szycie skóry bywa problematyczne – jednak wielu kaletników po prostu kocha to robić! Jednak muszą się oni do tego dobrze przygotować. Szycie w skórze mocno odbiega od szycia innych materiałów głównie ze względu na grubość skóry, która może sięgać nawet kilku milimetrów. Bardzo dobrymi narzędziami, które wspierają codzienną pracę kaletników są wybijaki do skóry. W jaki sposób działają wybijaki do skóry i jak ich używać?

Wybijaki do skóry – czym są i jak ich używać?

 

Wybijaki do skóry są czymś w rodzaju dziurkaczy zbudowanych z metalu. Ich zadaniem jest wyżłobienie otworów w skórze dzięki czemu kaletnik ułatwi sobie cały proces szycia. Otwory są bardzo ważne ze względu przeprowadzania nici przez ich powierzchnię. Bez tego nić z pewnością uszkodziłaby się podczas ręcznego przebijania grubego materiału z pomocą igły. Dlatego użycie wybijaków jest w dzisiejszych czasach codziennością! Wybijak posiada z reguły od 1 do 5 podzielonych struktur tworzących dziury. Oznacza to, że za jednym wybiciem można stworzyć jedną, dwie, trzy, cztery bądź nawet pięć otworów! Im więcej otworów tym praca przebiega szybciej. Wybijaki są już ułożone prosto dlatego nie trzeba odmierzać idealnych odległości pomiędzy dziurkami w taki sposób, aby wszystko było symetryczne. Wystarczy użyć wybijaka z kilkoma otworami!

Na początku warto oznaczyć za pomocą ołówka dokładnie miejsca otworów, w których chce się wyżłobić dziurę. Jest to ważne ze względu na profesjonalne podejście do skóry. Po wybiciu otworu nie ma już możliwości do zmiany ich położenia dlatego jest to bardzo ważne. Następnie wybijak ustawia się na określonych punktach i uderza się go młotkiem. Aby nie uszkodzić wybijaka profesjonaliści używają jeszcze podkładek stabilizujących. W ten sposób można wybić perfekcyjnie równe otwory w najbezpieczniejszy i najszybszy sposób! Kolejnym krokiem jest przystąpienie do szycia…

Podsumowanie

 

Wybijaki do skóry od Craftpoint są specjalnymi narzędziami, które występują w różnorodnych wersjach. Przede wszystkim różnią się wielkością i ilością tworzonych otworów. Niektóre wybijaki są w stanie wybijać okrągłe dziury o średnicy 1mm, a niektóre o średnicy 10mm. Przed zakupem odpowiedniego wybijaka warto przeanalizować swoje potrzeby i wybrać ten, który najbardziej odpowiada własnym oczekiwaniom. Najciekawsze pozycje przedstawione są w korzystnych cenowo zestawach, które są wybierane najczęściej.

Zobacz: https://craft-point.com/k/narzedzia-do-skory/narzedzia-do-ciecia-i-wycinania-skory/wybijaki-do-skory/

Comments are closed.

https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ anthasmithphoto.com https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/