Szablony dekoracyjne pozwalają ciekawie zaaranżować wnętrza oraz dodać im oryginalności. Idealnie nadadzą się do ozdobienia pokoju dziecięcego oraz z personalizowania sypialni, a także ozdobienia kuchni lub przedpokoju.

Czym są szablony dekoracyjne?

Szablony do dekorowania ścian to elementy, które pozwalają na wykonanie prostej oraz szybkiej dekoracji, która pozwoli zmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu charakteru. Dostępne są szablony w różnych wzorach oraz rozmiarach. Szablony dekoracyjne wykonane są z tworzywa sztucznego lub drewna, co pozwala używać ich wielokrotnie. Papierowe szablony stosowane mogą być jednorazowo i po wykorzystaniu należy je oderwać ze ściany i wyrzucić. Szablony dekoracyjne mogą być stosowane przy użyciu farb, past strukturalnych oraz tynków dekoracyjnych i werniksów, a także farb fluorescencyjnych.

Zalety szablonów dekoracyjnych

Jedną z największych zalet szablonów jest prostota ich użycia. Odbicie szablonu na ścianie polega na wypełnieniu go farbą lub pastą czy tynkiem strukturalnym, które nadadzą dekoracji efekt płaskorzeźby. Zaletą szablonów jest także możliwość użycia do nich specjalnej farby, która nakładana jest przy użyciu aplikatora. Kolejną zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystania szablonu oraz łączenia kilku szablonów w jedną całość.

Jak udekorować ścianę przy użyciu szablonu?

Przed dekorowaniem ściany należy zabezpieczyć tę część, która nie będzie dekorowana. W wybranym miejscu należy usunąć wszystkie nierówne elementy oraz ubytki, a także usunąć resztki farby i kleje. Jeżeli jest taka potrzeba powierzchnię należy zagruntować i zaczekać aż wyschnie. Do wykonania szablonu potrzebny będzie pędzel lub gąbka i taśma klejąca, a czasem także poziomica. Powierzchnia, na której wykonywany będzie szablon musi być czysta, sucha i odtłuszczona. Czysty szablon należy przyłożyć do ściany tak by dokładnie do niej przylegał i przykleić go przy użyciu taśmy. Następnym krokiem jest naniesienie na pędzel lub gąbkę farby, którą ostrożnie nakładać trzeba na szablon od środka do brzegów. Po nałożeniu farby należy trzymając szablon oderwać taśmę, a następnie zdjąć szablon i pozostawić dekoracje do wyschnięcia.

Cena szablonów dekoracyjnych

Szablony dekoracyjne ze względu na swój rozmiar oraz wzór, a także materiał z jakiego są wykonane dostępne są w różnych cenach. Na cenę szablonu ma także wpływ producent oraz miejsce, w którym szablon zostaje kupiony.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.

http://za10froszy.pl/kosz-ogrodowy-kokon-niebanalny-mebel-do-strefy-relaksu/ meble balkonowe białystok https://codilab.pl/technorattanowe-lozka-ogrodowe-gwarancja-wygody/