Każdy, nawet najlepszy kierowca może uszkodzić swój samochód. Chwila nieuwagi czy niesprzyjające czynniki zewnętrzne mogą sprawić, że zbijemy lusterko, uszkodzimy zderzak czy karoserię. Niestety, nierzadko zdarza się, że wóz stojący na parkingu zostaje zarysowany przez nieznanego sprawcę. Jak udowodnić porysowanie auta? Sprawdź!

Kolizja

Jeśli Twoje auto zostało porysowane podczas kolizji i jesteś pewien, kto był sprawcą zdarzania, sytuacja jest klarowna. Aby otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy, należy spisać protokół zawierający wasze dane, dane pojazdów, opis uszkodzenia i okoliczności stłuczki oraz nr polis. Jeśli winna strona nie przyznaje się do błędu, należy wezwać policję.

 Jak udowodnić porysowanie auta?

Jak udowodnić porysowanie auta przez nieznanego sprawcę? Tutaj sytuacja nieco się komplikuje. W pierwszej kolejności spróbuj namierzyć sprawcę: znajdź ewentualnych świadków wśród sąsiadów i innych osób kręcących się po parkingu. Jeśli podjęte działania nie przyniosą efektu, wezwij policję. Funkcjonariusze mogą poprosić o dostęp do nagrań z monitoringu, jeśli w pobliżu zamontowane były kamery.

AC dla większej pewności

Niestety, znalezienie sprawcy zniszczeń na samochodzie nie zawsze jest możliwe. Jednak nie musisz z własnej kieszeni płacić za lakiernika. Aby nie narażać się na koszty, wystarczy poszerzyć podstawowe ubezpieczenie o AC – polisę chroniącą przed kradzieżą, całkowitym zniszczeniem oraz uszkodzeniem samochodu na skutek czynników zewnętrznych, aktów wandalizmu i działania sił natury. Co ważne, ubezpieczyciel, po przeanalizowaniu okoliczności zdarzenia, wypłaci pieniądze nawet wtedy, kiedy sprawca będzie nieznany.

 

Comments are closed.