Zadaniem każdego zarządcy dróg jest zapewnienie uczestnikom ruchu bezpieczeństwa. Aby przejechanie z punktu A do punktu B odbywało się płynnie, wszystkie odcinki muszą być odpowiednio oznakowane. Służą do tego znaki poziome i pionowe oraz urządzenia BRD (wszelkiego rodzaju słupki, pachołki, progi zwalniające, sygnalizacja świetlna). Czytelne oznakowanie jest szczególnie ważne na obszarach, gdzie odbywają się remonty albo zmieniona zostaje organizacja. Aby każdy znak dobrze spełniał swoją funkcję, musi być solidnie zamocowany do podłoża. Jak należy poprawnie zabezpieczyć oznaczenia drogowe? Sprawdź!

Podstawy drogowe – dlaczego to takie ważne?

Silny wiatr, ulewne deszcze albo delikatnie otarcie z pojazdem mogą sprawić, że znak przesunie się, przewróci albo przekręci. Konsekwencje nieprawidłowego zabezpieczenia znaków mogą być poważne – dezorganizacja ruchu, chaos i zablokowanie przejazdu to istotne zagrożenia dla kierowców. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy odpowiednio ustabilizować znaki. Do zabezpieczenia oznaczeń pionowych służą specjalne bazy dostępne na stronie nicrobase.pl.

Bazy pod znaki polskiego producenta wykonane są z solidnego, odpornego na czynniki zewnętrzne materiału pochodzącego z recyklingu. Wytrzymałe bazy nie przemieszczają się po drodze, nie przewracają się i nie przekręcają niezależnie od okoliczności. Materiał jest odporny również na uszkodzenia mechaniczne, o które na drodze nietrudno.

Podstawy wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe dostosowane do konstrukcji najczęściej używanych znaków. Mogą być łączone modułowo (pionowo i poziomo), więc przystosowane są do stabilizacji dużych, ciężkich tablic. Ich montaż jest prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Zastosowanie podstaw drogowych

Solidne podstawy drogowe znajdują szerokie zastosowanie. Używane są nie tylko do ustabilizowania znaków pionowych, ale również do:

  • zabezpieczenia placów budowy lub miejsc eventów przy pomocy płotów ażurowych;
  • oznakowania linii kolejowych i lotnisk;
  • podtrzymania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych oraz ogrodzeń tymczasowych;
  • wydzielenia obszarów wyłączonych z ruchu na parkingach.

 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/ https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/