Drukarka laserowa jest urządzeniem, które jest obecne praktycznie w każdym biurze. Ceniona jest ona przede wszystkim za swoją szybkość działania, lecz również oszczędność, z jaką wykorzystuje toner. Pomimo jednak tej ekonomiczności, prędzej czy później toner się kończy i trzeba go uzupełnić. W jaki sposób powinno się to robić? Jak kupować dobre tonery do drukarek?

Dobieramy toner do drukarki

Podstawową sprawą jeśli chodzi o kupowanie tonera do drukarki, jest to, aby dopasować go do posiadanego urządzenia. Na co powinno się w takim wypadku przede wszystkim zwracać uwagę? Czy są jakieś konkretne parametry tonera, które mogą wskazywać, że będzie on pasował do posiadanego urządzenia?

Kluczowe w przypadku kupowania tonera jest to, aby sprawdzić jego oznaczenia. Obecne są na nim specjalne kody, które jasno wskazują, czy będzie on mógł pracować w danej drukarce, czy też nie. Co więcej, warto w tym miejscu od razu zwrócić uwagę na to, czy kupuje się tonery do drukarek kolorowe, czy też czarno białe. Kolorowe drukarki są rzadkością, więc kupienie takiego modelu do monochromatycznej drukarki może być problemem.

Jak dobrać wydajność tonera?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się toner do drukarki, to odpowiednie dobranie jego wydajności. Chodzi w tym wypadku o to, czy ma to być toner, który będzie drogi, lecz jednocześnie zapewni możliwość wygenerowania dużej ilości wydruków, czy też może jednak model tani, lecz o słabej wydajności. Który z nich wybrać?

W tym wypadku wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie się ma oczekiwania względem tonera i jak intensywnie się wykorzystuje drukarkę. Jeśli pracuje ona praktycznie cały dzień, a drukowane strony liczone są w setkach, poleca się wybranie modelu bardzo wydajnego. Jeśli jednak użycie drukarki jest mniejsze, można pokusić się o tańszy i mniej wydajny toner.

Oryginalny czy zamiennik?

Na koniec warto jeszcze zadać sobie pytanie, czy lepszym pomysłem będzie kupienie oryginalnego tonera, czy też może jednak poleca się wybranie wersji nieoryginalnej, czyli tzw. zamiennika? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Oryginalny toner to przede wszystkim pewność, że będzie on działać w możliwie najlepszy sposób i nie będzie stanowił zagrożenia dla drukarki. Oczywiście okupione jest to wysoką ceną.

Toner nieoryginalny to niska cena, duża dostępność, a także łatwość zakupu. Niestety to również duże ryzyko, ponieważ kupując zamienniki, łatwo można nabyć produkt niskiej jakości. Zamiennik to przede wszystkim niska wydajność, lecz również ryzyko uszkodzenia drukarki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.