Istnieje wiele metod usuwania odrastającego owłosienia z różnych partii ciała. Jednak nawet najlepsze żyletki, dobre jakościowo pianki czy też rozgrzany wosk może pozostawiać po sobie mikroskopijne włoski. Bywa to bardzo uciążliwe, a ich usunięcie często wiąże się z występowaniem wielu podrażnień i zaczerwienienia. Duża liczba osób najchętniej całkowicie pozbyłaby się tego problemu na dobre. W dzisiejszych czasach jest na to metoda – to depilacja laserowa.

Metoda działania depilacji laserowej

Działanie depilacji laserowej polega na trwałym usunięciu odrastających włosów z powierzchni skóry. Dokładniej na zahamowaniu ich wytworzenia i wzrostu poprzez uszkodzenie cebulek włosowych. To one odpowiedzialne są za ten proces i są niejako celem do destrukcji w zabiegu depilacji specjalistycznym laserem. Jego moc jest tutaj istotna – osoby o jaśniejszej skórze posiadają mało barwnika. A to właśnie on nagrzewa się(po zastosowaniu lasera) i poprzez wysoką temperaturę uszkadza cebulkę włosa. Dlatego jasna skóra powinna poddana być większej mocy lasera. W przypadku ciemniejszej skóry ilość melaniny jest większa – dlatego skóra mocniej się nagrzewa. Wystarczy tutaj użycie mniejszej mocy lasera. 

Po ustawieniu go na odpowiednie parametry można rozpocząć zabieg. Obecnie najnowsze lasery emitują potrójną, hybrydową wiązkę światła, która dostosowana jest do wielu rodzajów skóry. Bardzo ułatwia to depilację i sprawia, że jest po prostu bardziej efektywna. Dodatkowo jednocześnie potrafią chłodzić powierzchnię skóry przez co zabieg przeprowadzany jest zupełnie bezboleśnie.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa Gdynia

Najlepiej jest wybrać renomowane salony depilacyjne – to one posiadają najlepsze sprzęty i najlepszych profesjonalistów. Znajdują się one w największych miastach Polski. Przykładem jest Gdynia; to właśnie w niej obecne są salony sieci depilacja.pl. Świadczą one usługi na najwyższym poziomie, a za tym przemawia doświadczenie w branży i pozytywne opinie osób, które już zdecydowały się na zabieg. 

Comments are closed.