Stworzenie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej na małym tarasie nie jest trudne. Pomysł na mały taras podsuwają nam zarówno architekci, jak i projektanci nowoczesnych mebli ogrodowych. Jak stworzyć niebanalne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy? Oto kilka oryginalnych propozycji!

Pomysł na mały taras – komplety kawowe

Na niewielkich tarasach doskonale sprawdzają się kompaktowe komplety kawowe. W ich skład wchodzi wysoki stolik kawowy, dwa lub trzy wygodne fotele oraz sofa dwuosobowa. Komplety takie mogą być wykonane np. z technorattanu – to pomysł na mały taras, który z pewnością przypadnie do gustu. Meble technorattanowe są trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo podnoszą estetykę otoczenia. Meble technorattanowe dostępne są w kilku opcjach kolorystycznych. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie mebli do już istniejącej aranżacji przestrzeni. Komplety kawowe dostępne są także w bardziej nowoczesnej formie – meble aluminiowe to propozycja dla miłośników współczesnego designu. Meble takie posiadają siedziska wypełnione elastycznymi siatkami polietylenowymi.

Pomysł na mały taras w cieniu parasola

Oryginalny pomysł na mały taras to również wykorzystanie mniejszego parasola ogrodowego. Nowoczesne parasole skutecznie ochronią przed silnym słońcem, a dodatkowo sprawią, że przestrzeń wypoczynkowa stanie się bardziej elegancka. Niewielki parasol na taras posiada czaszę wykonaną z tkaniny technicznej. Jest ona dodatkowo pokryta warstwą poliuretanu co sprawia, że materiał chroniony jest zarówno przed płowieniem, jak również przed wilgocią. Parasole na taras posiadają kilka punktów regulacji, co pozwala na lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Parasole w czasie jesieni i zimy warto okrywać pokrowcami ogrodowymi.

Comments are closed.