Donice dekoracyjne to sprawdzony i uniwersalny sposób na efektowną zmianę swojego otoczenia. Dlatego zdobią domy prywatne w środku, na zewnątrz, a także duże biura, biurowce, restauracje, sklepy oraz inne obiekty użyteczności publicznej. Co tu dużo mówić, bez roślin i kwiatów jest po prostu pusto i smutno.

Donice i osłonki w naszym najbliższym otoczeniu

Możemy wybierać w najróżniejszych formach, kształtach i kolorach. Dzięki temu udaje się uzyskać często niesamowite i wyjątkowe efekty dekoracyjne. Wszystko zależy od naszej pomysłowości oraz możliwości samego mieszkania. Często to tylko parapet jest jedynym miejscem, gdzie możemy ustawić doniczki dekoracyjne i to najczęściej niedużej wielkości. Jeśli dysponujemy dużym salonem, to z powodzeniem możemy ustawić je również na podłodze.

Jeśli przychodzi nam do głowy inne miejsce, gdzie moglibyśmy ustawić donice dekoracyjne, to musimy również wziąć po uwagę fakt, czy jest to odpowiednie miejsce, aby rośliny dobrze się rozwijały. Różnego rodzaju niedoświetlone korytarze, kuchnie, a nawet łazienki to dla wielu roślin warunki niedostateczne, dlatego w takim miejscu lepszym wyjściem będą ozdobne doniczki ze sztucznymi, zielonymi roślinami, z czego oczywiście korzystają na przykład różnego rodzaju biura.

Wybieramy donice dekoracyjne na zewnątrz

Pamiętajmy o tym, że tego typu ozdoby to również świetny sposób na zmianę otoczenia naszego domu czy biura. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużym miejscem przed drzwiami wejściowymi lub nawet niedużym tarasem lub werandą, to w takim miejscu nie może zabraknąć roślin w donicach dekoracyjnych. Możemy wykorzystać do tego celu rośliny sezonowe, a także wieloletnie.

Rośliny sezonowe, szczególnie te kwitnące, niewątpliwie będą wyjątkową ozdobą. Możemy je postawić, powiesić, więc doniczki dobierzmy również pod kątem roślin, które w nich posadzimy. Jeśli chcemy także w donicach dekoracyjnych rośliny wieloletnie jak ozdobne, nieduże iglaki czy świerki, to pamiętajmy, że muszą być one odporne na mróz i promienie słoneczne.

Z jakiego materiału doniczki ozdobne?

Na zewnątrz zdecydowanie sprawdzą się przede wszystkim beton, kamień, ale również gliniane czy ceramiczne lub takie wykonane z tworzyw sztucznych. Nie mniejszy urok mają donice drewniane czy rattanowe, ale trzeba o nie szczególnie dbać i przed zimą schować.

Nowoczesne wnętrza wykorzystują również nietypowe materiały. Może to być na przykład metal. Często to bywają również efektowne tworzywa sztuczne lub nawet szkło. Tutaj również spotkamy się z czasem bardzo nietypowymi kształtami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.