W każdym dziale utrzymania ruchu potrzebne są niektóre uniwersalne narzędzia. Bez nich naprawa większości awarii może się okazać trudna, a czasem niemożliwa. Co powinni mieć elektrycy, mechanicy i automatycy na swoim wyposażeniu?

Techniczna mata silikonowa

W pracy mechanika bardzo często dochodzi do takiej sytuacji, w której musi on uporać się z wyciekiem różnych substancji. Dotyczy to zarówno maszyn pracujących z wykorzystaniem ciśnienia, jak na przykład prasa hydrauliczna, jak i różnego rodzaju zbiorników. Eliminacja wycieku, najczęściej wymaga użycia odpowiedniej uszczelki. W dużym zakładzie gdzie mamy bardzo dużo maszyn, ciężko jest zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne uszczelki.

Na szczęście uszczelkę mechanik może sobie sam wykonać. Techniczna mata silikonowa jest w handlu sprzedawana w arkuszach. Z arkusza takiego możemy wyciąć uszczelkę lub o-ring w takim kształcie, jaki nas interesuje. Techniczna mata silikonowa może mieć oczywiście różną grubość, co również ma pomóc w jej dopasowaniu.

Klucze nastawne

Klucze nastawne nie są rekomendowane do pracy ciągłej, głównie z tego powodu, że podczas pracy nimi nie zawsze udaje się utrzymywać optymalny rozstaw, co czasem może grozić starciem łba śruby, nie zmienia to jednak faktu, że czasem taki klucz pod ręką może zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Szczególnie, wtedy kiedy kluczy standardowych nie mamy akurat przy sobie.

Klucze nastawne nie będą przez mechaników używane podczas planowanych serwisów lub przeglądów, jednak wtedy kiedy nagle występuje awaria, taki jeden klucz, który może zastąpić wiele innych, może zaoszczędzić dziesiątki minut, podczas których może normalnie odbywać się produkcja.

Latarka czołowa

Latarka czołowa to idealne narzędzie do pracy. Zapewnia ona przede wszystkim oświetlenie w miejscach, w których dostęp światła jest utrudniony i pozwala zajrzeć do wnętrza maszyny, bez konieczności zdejmowania wszystkich osłon itp. Dobra latarka czołowa dla pracownika utrzymania ruchu powinna mieć kilka cech, które charakteryzują ją jako dobrą latarkę czołową.

Latarka taka powinna być wygodna do noszenia na głowie, ale powinna również dawać możliwość do zamontowania jej na kasku. Dodatkowo musi być odporna na wstrząsy oraz uderzenia, ponieważ zapewne nie raz i nie dwa spotka ją coś takiego. Najważniejszą cechą latarki czołowej jest jednak to, jak świeci. W utrzymaniu ruchu światło z latarki powinno wynosić minimum 150 luksów, a sama latarka musi mieć możliwość ustawienia kąta, pod jakim oświetlamy drogę lub element maszyny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Comments are closed.

esystem.com.pl .pl trzaikrajobraz.pl