Pasze do czego są wykorzystywane – chyba każda osoba zdaje sobie z tego sprawę. Temat bardzo ważny, ponieważ to od tego zależne jest m.in. to jakie mięso trafia na stoły w polskich domach. Dlatego też został uchwalony certyfikat GMP PLUS. O czym on dokładnie mówi?

GMP+ – ogólnie

Do pewnego okresu często miało się do czynienia z zanieczyszczeniami paszowymi. Temat bardzo zawiły, ponieważ zanieczyszczenia pojawiały się tam z różnych powodów. Dlatego też pewna holenderska organizacja postanowiła nieco bardziej pochylić się nad tym tematem. To właśnie dzięki nim można cieszyć się dzisiaj certyfikatem GMP PLUS, który został ustanowiony w roku 1992. Od tej pory wiele firm dąży do tego, aby taką certyfikację otrzymać, udowadniając tym samym, że produkowane przez nich pasze są naprawdę wysokiej jakości.

Międzynarodowy dokument certyfikujący

Na samym początku, jeszcze w roku 1992, GMP PLUS był krajowym standardem. Ale coraz częściej mówiło się o nim w skali międzynarodowej. W szczególności, że odkryto, iż dzięki temu można cieszyć się naprawdę czystymi paszami, które nie stanowią zagrożenia dla zwierząt. Aktualnie można powiedzieć, że certyfikacja GMP PLUS zaliczana jest do największych na świecie. Głównym podmiotem jest GMP+ International, ale nie są oni jedynymi zarządcami. Pomaga im także wiele organizacji międzynarodowych, dążąc do tego, aby standardy w przypadku paszy zawsze utrzymane były na wysokim poziomie. 

Kto przyznaje certyfikację GMP+?

Tak, główna jednostka zarządzająca znajduje się za granicą. Ale nie trzeba się tym przejmować, ponieważ w każdym kraju znaleźć można akredytowane jednostki certyfikujące. Można powiedzieć, że są to przedstawiciele GMP+ International, którzy na bieżąco sprawdzają poszczególne firmy, jakie chcą postarać się właśnie o ten dokument. 

To właśnie tacy przedstawiciele przybywają do firmy, aby urządzić audyt GMP PLUS. W Polsce, jedną z takich firm jest DJB doradztwo. To właśnie do takich przedstawicieli warto się zwrócić, wyrażając chęć wzięcia udziału w procesie certyfikacji. Fakt, że cała procedura zostanie wdrożona, nie oznacza jeszcze finalnego procesu certyfikacji. Trzeba naprawdę wykazać się nie lada chęciami, aby taki certyfikat móc zdobyć. Ten dokument międzynarodowy ma być bowiem dowodem na to, że dane przedsiębiorstwo nie ustaje w swoich dążeniach, aby każdego dnia móc być “jeszcze lepszą wersją siebie”, oferując wysokiej jakości pasze dla zwierząt. 

 

Comments are closed.

zobacz zobacz https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/