Nie we wszystkich branżach narzucona jest obowiązkowa odzież robocza. Jest ona na pewno obowiązkowa w przypadku branży medycznej. Mówi o tym m.in. dyrektywa unijna European Council Directive 93/42/EEC [MDD].

Odzież od Iguanamed

Nie wszystkie firmy mogą podejść do produkcji odzieży medycznej. Tylko nieliczne marki mogą podejść do tworzenia tego rodzaju ubrań. Po części jest za to odpowiedzialna wspomniana wyżej dyrektywa unijna. Do tego należałoby dodać również, że odzież medyczna musi być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 26 czerwca 2012 roku. To właśnie ona mówi o tym, jakie dokładnie powinny spełniać wymagania ubrania, które dedykowane są dla branży medycznej. Stosując się do tych zaleceń, jak również do wielu innych, należy podejść do zakupu ubrań. Te oferuje Iguanamed. Firma, która sprzedaje swoje ubrania w najróżniejszych sklepach – w tym również tych, które dostępne są w internecie.

Odzież w celach ochronnych

Czy to tak ważne, jaka dokładnie będzie garderoba medyczna? Oczywiście, że tak. Chociażby dlatego, że spełnia ona funkcje ochronne. Nie tylko, jeśli chodzi o pacjenta. Garderoba medyczna ma za zadanie chronić przed przedostaniem się na skórę płynów ustrojowych, krwi, a także drobnoustrojów chorobotwórczych. Takie zagrożenia należy wziąć pod uwagę – nawet, jeżeli ktoś pracuje w aptece. Nigdy nic nie wiadomo, dlatego dopóki jest taka możliwość, warto się chronić. W szczególności, że dobrze skrojona, wykonana z odpowiednich materiałów odzież medyczna, dostępna jest tak naprawdę na szeroką skalę. 

 

Comments are closed.

https://stylowysalon.com https://peo.pl https://kerganos.com