Sprawy rozwodowe to dzisiaj codzienność w polskich sądach – rozwodzą się małżeństwa o znacznym stażu, jak i te, które wstąpiły w związek małżeński przed kilkoma laty. Powody są różnorodne, a każdy rozwód to osobna sprawa, która musi być rozważona przez sędziego. Czy w przypadku każdego rozwodu koniczna jest obecność adwokata?

Rozwody w Polsce

Istnieje przekonanie, że sprawy rozwodowe ciągną się miesiącami – jest to jednak tylko prawdą w połowie. Długość spraw rozwodowych w dużej mierze zależy od stopnia skomplikowania, czyli tego, czy rozwód ma być z orzeczeniem o winie, czy małżonkowie doczekali się wspólnie potomstwa oraz czy uzbierali znaczny majątek, który musi być podzielony. Tu kolejno warto również zwrócić uwagę na chęć współpracy małżonków ze sobą podczas sprawy rozwodowej – wiele par jest zdania, że dla dobra dzieci dojdą do porozumienia oni względem opieki czy podziału majątku, nie ma więc konieczności zatrudniania adwokata, wystarczą mediacje. Sam sąd bierze pod uwagę przede wszystkim dobro małoletnich dzieci. O samych rozwodach przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Pomoc adwokata – kiedy jest istotna?

Okazuje się, że pomoc adwokata jest potrzebna nie tylko kiedy sprawa rozwodowa jest skomplikowana, a nam zależy na osiągnięciu konkretnych celów. Obecność adwokata może być zasadna, kiedy sama sprawa rozwodowa budzi w nas wiele emocji. Dzięki wynajęciu specjalisty nie tylko poczujemy się pewniej na sali sądowej, ale też możemy mieć pewność, że adwokat zadba o nasze interesy w najlepszy sposób. Zadaniem adwokata jest również odwodzenie nas przed podejmowaniem kroków, które mogłyby nam zaszkodzić w świetle prawa. Wynajmując adwokata pamiętajmy, że musi się on zaznajomić z naszą sprawą i bezstronnie ją ocenić. Tylko na takiej podstawie możliwe będzie dobranie odpowiedniej taktyki w czasie trwania rozwodu. 

Comments are closed.

poduszki na balkon meble balkonowe ratanowe https://andrzejurbanowicz.pl/oc-dla-mlodego-kierowcy-ile-kosztuje/