Przestrzeń ogrodowa czy tarasowa kojarzy nam się przede wszystkim z wypoczynkiem w okresie wiosny i lata. Czy jednak wiesz, że również jesienią warto postawić na relaks na świeżym powietrzu? Niższe temperatury nie powinny być problemem, kiedy w zasięgu ręki mamy ogrzewacz ogrodowy. Jak działają urządzenia tego typu? Czy są bezpiecznie? Czy sprawdzą się w naszych przestrzeniach wypoczynkowych?

Czym jest ogrzewacz ogrodowy?

Urządzenia takie jak ogrzewacz ogrodowy widywaliśmy do niedawna wyłącznie w restauracjach czy kawiarniach z ogródkami letnimi. Wieczorami promienniki gazowe nie tylko zapewniały dodatkowe oświetlenie, ale przede wszystkim emitowały ciepło, przez co klienci restauracji mogli korzystać z ogródków letnich pomimo niższej temperatury. Dzisiaj ogrzewacz ogrodowy dostępny jest również dla klientów indywidualnych – dzięki niemu całkowicie zmienimy postrzeganie odpoczynku blisko natury, a dodatkowo możemy zwiększyć nasz komfort. 

Jak działa ogrzewacz ogrodowy? Ogrzewacze gazowe działają na gaz propan-butan, butla ukryta jest w obudowie urządzenia, przez co nie wpływa ona na estetykę produktu. Ogrzewacze są niezwykle proste w obsłudze, przez co ich codzienne użytkowanie nie sprawia problemów. Ogrzewacz ogrodowy poddawany jest surowym testom i kontrolom, co gwarantuje jego bezawaryjną i bezpieczną pracę przez wiele lat. Dzięki ogrzewaczom ogrodowym możemy realnie przedłużyć lato i dłużej cieszyć się wspaniałą aurą na zewnątrz!

Ochrona ogrzewaczy ogrodowych

Ogrzewacz ogrodowy, jak każdy inny element wyposażenia ogrodu, powinien być odpowiednio chroniony w okresie późnej jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowców ogrodowych, tworzonych z tkanin poliestrowych. Pokrowce pozwalają na ochronę przed osiadaniem kurzu, wnikaniem zabrudzeń. Ich struktura sprawia, że możliwa jest swobodna wymiana powietrza, co niweluje ryzyko kondensacji wilgoci. 

Comments are closed.