Posiadając własny samochód musimy pamiętać o obowiązkach na nas ciążących – wśród nich wymienia się przede wszystkim wykupienie ubezpieczenia OC, jak również dbanie o regularne przeglądy w stacji kontroli pojazdów. Czym jest ubezpieczenie OC? Gdzie możemy je kupić? Czy cena ubezpieczenia OC jest stała?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj zabezpieczenia majątkowego, które pozwala na pokrycie strat materialnych wyrządzonych przez nas. W przypadku ubezpieczenia OC pojazdu będą to oczywiście straty powstałe na skutek naszych błędów na drodze, jednak OC może też obejmować inne sfery życia. Ubezpieczenie OC pojazdu pozwala nam na pokrycie strat takich jak naprawa uszkodzonego przez nas samochodu w wyniku kolizji, opłacenie leczenia osoby potrąconej. 

Jak wygląda kupno OC? Warto wiedzieć przede wszystkim, że OC kupujemy co roku – ubezpieczenie to ważne jest dokładnie rok. Brak ważnego ubezpieczenia naraża nas nie tylko na olbrzymie kwoty odszkodowań w przypadku wypadku, ale też na spore mandaty. Wysokość OC zależna jest od wielu czynników, wśród których warto wymienić nasz wiek oraz staż jako kierowców, ale też markę i wiek samochodu, pojemność silnika. W wyliczaniu kwoty ubezpieczenia istotne są również przysługujące nam zniżki – te zliczają się za bezwypadkową jazdę.

Najtańsze OC – gdzie je kupić?

Jak kupić najtańsze OC? Okazuje się, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w dobrej cenie jest w zasięgi ręki… a dokładnie w zasięgu kilku kliknięć myszką. Warto sprawdzić oferty sprzedaży OC w sieci – przekonamy się, że ceny są znacznie niższe, a warunki ubezpieczenia bardzo korzystane. Ubezpieczenie kupujemy bez wychodzenia z domu, bez konieczności tracenia czasu na korki czy szukanie miejsca parkingowego.

Comments are closed.

kosz rattanowy https://alexanderncsenate.com/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ meble rattanowe do ogrodu