Do wyboru są okna balkonowe przesuwne oraz model rozwierny. Który z nich będzie zdecydowanie lepszy? Decyzję należy podjąć w sposób świadomy, ponieważ chodzi tu o funkcjonalne wyjście na taras, a także o charakterystyczną i widoczną wizytówkę dla domu.

Dobre okna balkonowe przesuwne

Najpopularniejszy model to HST, czyli okna podnoszono – przesuwne. Może sam ich widok budzi przerażenie, bowiem wydaje się, iż są one ciężkie. Jest to tylko pozór, ponieważ faktycznie przy ich pomocy można tworzyć naprawdę duże przeszklenia, ale sama konstrukcja pozostaje lekka, dzięki czemu bez problemu można je przesuwać w dowolną stronę. Każdy użytkownik nie powinien mieć problemu z ich otwieraniem. Próg w tych oknach został dosłownie zrównany z ziemią, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z tym, aby go pokonać. Na pewno zostanie to docenione przez wielu użytkowników. W szczególności tych, którzy mają problemy z poruszaniem

Drzwi balkonowe rozwierne

Skoro poznaliśmy już okna balkonowe przesuwne, to czas na model rozwierny, który jest klasyczną wersją dwuskrzydłową. Dostępne ze stałym lub ruchomym słupkiem, cieszą się dużą popularnością ze względu na niską cenę. One – w przeciwieństwie do modelu przesuwnego – nie pozwalają na utworzenie dużych przeszkleń. Tego typu okna sprawdzają się dobrze tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia dużego wyjścia na taras – aczkolwiek coraz częściej ustępują one modelom nowoczesnym, które można spotkać nie tylko w domach, ale już nawet w blokach mieszkalnych.

Comments are closed.

https://stylowysalon.com https://electraymartin.com https://nopix.pl