Dbałość o odpowiedni komfort cieplny w naszych domach czy mieszkaniach powinna być dla nas priorytetem. Szukając sposobów na to, aby nasz dom był odpowiednio izolowany termicznie pamiętajmy, że pierwsze kroki w tym kierunku należy podjąć… już na etapie budowy. Okna pasywne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – klienci doceniają ich świetne parametry techniczne i realny wkład w obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jak to możliwe?

Dom pasywny – czyli jaki?

Domy pasywne, dawniej kojarzone przede wszystkim z domami skandynawskimi, to dzisiaj jedne z najchętniej stawianych w Polsce. Nowoczesne budownictwo oraz możliwość doboru innowacyjnych tworzyw sprawia, że budowa domu pasywnego jest w zasięgu ręki każdego inwestora. Czym różni się dom pasywny od klasycznych domów? Różnica jest diametralna; dom pasywny to budynek wyróżniający się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi. W tego typu domach okna posiadają niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła. W praktyce oznacza to, że okna wspierają zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, co przekłada się nie tylko na komfort mieszkańców, ale również na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie!

Okna pasywne proponowane przez topowych producentów

Szukając produktów takich jak okna pasywne warto mieć na uwadze, że ich budowa powinna wspierać ochronę ciepła. Wiąże się to z zastosowaniem przynajmniej trzech szyb z powłokami niskoemisyjnymi. Istotne jest również to, jak wykonana jest rama – współczynnik przenikalności cieplnej nie może być tu wyższy niż 0,9 W/m2k. Ramki międzyszybowe w oknach pasywnych wykonuje się ze stali szlachetnej lub też z tworzyw sztucznych. Kupując okna pasywne warto wiedzieć, że ich parametry powinny być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Warto pamiętać o tym kupując wprost od producenta!

Comments are closed.